HCW2R0000D
VPG Foil Resistors
型号:
HCW2R0000D
描述:
RES 2 OHM 0.5% 0.3W RADIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension 0.421" L x 0.169" W (10.70mm x 4.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2 Ohms
Series HC
Power (Watts) 0.3W