STMicroelectronics
型号:
HD1760JL
封装:
TO-264
批次:
-
描述:
TRANS NPN 800V 36A TO264
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 36 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2V @ 4.5A, 18A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 800 V |
| Supplier Device Package | TO-264 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-264-3, TO-264AA |
| Power - Max | 200 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 200µA |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 5 @ 18A, 5V |
| Base Product Number | HD1760 |