首页 / 专用 / HDC-H102-31P1-TG30
minImg
HDC-H102-31P1-TG30
3M
型号:
HDC-H102-31P1-TG30
品牌:
3M
描述:
CONN HEADER HD 102POS PCB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 3
Number of Positions 102
Voltage Rating -
Color Black
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage Backplane
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series HDC (High Density Connector)
Number of Columns -
Connector Style High Density (HDC, HDI, HPC)
Connector Type Header, Male Pins
Mfr 3M
Pitch 0.100" (2.54mm)