HDC50S5R7000/AA
Positronic
型号:
HDC50S5R7000/AA
品牌:
Positronic
描述:
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.283" (7.20mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Positronic
Contact Material Copper Alloy
Features Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C