HDM14JT180K
Stackpole Electronics Inc
型号:
HDM14JT180K
封装:
Axial
描述:
RES 180K OHM 5% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -700ppm/°C
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 180 kOhms
Series HDM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W