Broadcom Limited
型号:
HDSP-5553
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.6765
$3.6765
10
$2.5973
$25.973
100
$2.12762
$212.762
500
$1.793619
$896.8095
1000
$1.645182
$1645.182
2000
$1.577142
$3154.284
5000
$1.54622
$7731.1
请发送询价,我们将立即回复。

| Color | Red |
| Current - Test | 5mA |
| Size / Dimension | 0.670" H x 0.495" W x 0.315" D (17.02mm x 12.57mm x 8.00mm) |
| Millicandela Rating | 1.48mcd |
| Product Status | Active |
| Power Dissipation (Max) | 52mW |
| Series | - |
| Common Pin | Common Cathode |
| Package / Case | 10-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Number of Characters | 1 |
| Display Type | 7-Segment |
| Digit/Alpha Size | 0.56" (14.22mm) |
| Mfr | Broadcom Limited |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.7V |
| Package | Tube |
| Wavelength - Peak | 635nm |
| Base Product Number | HDSP-555 |