首页 / 热缩管 / HDT-0800-48A-RED
minImg
HDT-0800-48A-RED
3M
型号:
HDT-0800-48A-RED
品牌:
3M
描述:
HEATSHRINK 0.8" RED
库存 : 99
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Shrink Temperature 121°C
Inner Diameter - Recovered 0.200" (5.08mm)
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color Red
Recovered Wall Thickness 0.110" (2.79mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series HDT
Type Tubing, Flexible
Shrinkage Ratio 3 to 1
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 0.800" (20.32mm)