HE2AN-SW-AC120V
Panasonic Electric Works
型号:
HE2AN-SW-AC120V
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 120V
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 55°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 25 A
Coil Current 22.1 mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Must Release Voltage 18 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HE
Operate Time 30 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 120VAC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 84 VAC