Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
HEL-705-T-1-12-00
封装:
-
批次:
-
描述:
SENSOR RTD 100OHM 0.1% PROBE
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$122.7685
$122.7685
10
$111.2602
$1112.602
25
$107.42372
$2685.593
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -70°C ~ 260°C |
| Resistance Tolerance | ±0.1% |
| Termination | Wire Leads |
| RTD Material | Platinum (Pt) |
| Temperature Coefficient | - |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Product Status | Active |
| Series | HEL-700 |
| Resistance @ 0°C | 100 Ohms |
| Accuracy | ±0.3°C |
| Package / Case | Cylindrical Probe, Ceramic |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Package | Bulk |
| Current | 1 mA |
| Base Product Number | HEL-705 |