HF1008-182K
API Delevan Inc.
型号:
HF1008-182K
描述:
FIXED IND 1.8UH 305MA 1.6OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 305 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Series HF1008
Inductance 1.8 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 150MHz