HF1008-391G
API Delevan Inc.
型号:
HF1008-391G
描述:
FIXED IND 390NH 320MA 1.45OHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 30 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.45Ohm Max
Series HF1008
Inductance 390 nH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 465MHz