HF1008R-151H
API Delevan Inc.
型号:
HF1008R-151H
描述:
FIXED IND 150NH 395MA 950MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 30 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 395 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 950mOhm Max
Series HF1008R
Inductance 150 nH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 800MHz