Master Appliance Co
型号:
HG501A
封装:
-
批次:
-
描述:
HEAT GUN 1680W/500-750 FAHRENHEI
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Tool Type | Heat Gun |
| Air Flow | 23.0 CFM |
| Color | Red |
| Nozzle Opening | Circular - 1.20" (30.48mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 3.7 lbs (1.7 kg) |
| Includes | Heat Gun |
| Series | HG |
| Power - Rated | 1680W |
| For Use With/Related Products | - |
| Approved Countries | Canada, United States |
| Voltage | 120V |
| Approval Agency Marking | cULus |
| Compatible Tools | - |
| Mfr | Master Appliance Co |
| Temperature Range | 500°F ~ 750°F (260°C ~ 371°C) |
| Features | 3-Stage Switch, 6' Cord, Built-In Adjustable Base, Field Changeable Heating Element |
| Package | Bulk |
| Accessory Type | - |
| Current | 14 A |