onsemi
型号:
HGT1N30N60A4D
品牌:
封装:
SOT-227B
批次:
-
描述:
IGBT MOD 600V 96A 255W SOT227B
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| NTC Thermistor | No |
| Configuration | Single |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 96 A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Supplier Device Package | SOT-227B |
| Series | - |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.7V @ 15V, 30A |
| Input | Standard |
| Package / Case | SOT-227-4, miniBLOC |
| Power - Max | 255 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 250 µA |
| Package | Tube |
| IGBT Type | - |
| Base Product Number | HGT1N30 |