首页 / 单 IGBT / HGTG30N60C3D
minImg
HGTG30N60C3D
onsemi
型号:
HGTG30N60C3D
品牌:
onsemi
封装:
TO-247-3
描述:
IGBT 600V 63A TO247-3
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Standard
Test Condition -
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Switching Energy 1.05mJ (on), 2.5mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 63 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C -
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 252 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.8V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 162 nC
Power - Max 208 W