HHXC500ARA680MHA0G
Chemi-Con
型号:
HHXC500ARA680MHA0G
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM HYB 68UF 20% 50V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Series HXC
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.25 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 68 µF