Everlight Electronics Co Ltd
型号:
HIR16-213C/L423/TR8
封装:
-
批次:
-
描述:
EMITTER IR 850NM 65MA 1005
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6935
$0.6935
10
$0.4503
$4.503
100
$0.29507
$29.507
1000
$0.232968
$232.968
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Viewing Angle | 145° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Orientation | Top View |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 850nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 0.50mW/sr @ 20mA |
| Series | - |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Mfr | Everlight Electronics Co Ltd |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.45V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 65mA |
| Base Product Number | HIR16-213 |