HJ4-L-AC220/240V-R-6
Panasonic Electric Works
型号:
HJ4-L-AC220/240V-R-6
描述:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 240V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Termination Style Plug In
Contact Rating (Current) 5 A
Coil Current 6.4 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 37.5 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 72 VAC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HJ
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 240VAC
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Must Operate Voltage 192 VAC