HL2-HTM-AC100V
Panasonic Electric Works
型号:
HL2-HTM-AC100V
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 100V
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 125VAC - Nom
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Contact Rating (Current) 10 A
Coil Current 12 mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 30 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HL
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 100VAC
Contact Material Silver Alloy
Must Operate Voltage 80 VAC