HLG-150H-54AB
MEAN WELL USA Inc.
型号:
HLG-150H-54AB
描述:
O/P +54V2.8A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, KC, PSE, RCM, TUV
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.8A
Ratings IP65
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series HLG-150H (150W)
Power (Watts) 151 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 94%
Voltage - Output 54V