HLG-240H-20
MEAN WELL USA Inc.
型号:
HLG-240H-20
描述:
LED DRVR CC/CV AC/DC 10-20V 12A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.67" L x 2.68" W x 1.53" H (220.2mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 12A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series HLG-240H (240W)
Power (Watts) 240 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 91.5%
Voltage - Output 10 ~ 20V