HLG-240H-C700A
MEAN WELL USA Inc.
型号:
HLG-240H-C700A
描述:
LED DRVR CC AC/DC 178-357V 700MA
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, ENEC, RCM
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.67" L x 2.68" W x 1.53" H (220.2mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP65
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series HLG-240H (240W)
Power (Watts) 250 W
Type Constant Current
Efficiency 93.5%
Voltage - Output 178 ~ 357V