HLG-80H-36A
MEAN WELL USA Inc.
型号:
HLG-80H-36A
描述:
LED DRVR CC/CV AC/DC 33-40V 2.3A
库存 : 366
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cULus, cURus, PSE, RCM, TUV, UL
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.76" L x 2.42" W x 1.53" H (171.8mm x 61.5mm x 38.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.3A
Ratings IP65
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series HLG-80H (80W)
Power (Watts) 83 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 91%
Voltage - Output 33 ~ 40V