HLP-60H-15
MEAN WELL USA Inc.
型号:
HLP-60H-15
描述:
LED DRIVER CC AC/DC 9-15V 4A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Rectangular, 6 Position
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, TUV
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.80" L x 2.09" W x 1.06" H (147.2mm x 53.0mm x 27.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4A
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series HLP-60H (60W)
Power (Watts) 60 W
Type Constant Current
Efficiency 88%
Voltage - Output 9 ~ 15V