HM25600-2CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
型号:
HM25600-2CR
描述:
600 AMP CLASS H FUSE HOLDER 250V
用户指南
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 600 A
Contact Finish -
Fuse Type Cartridge
Mounting Type Chassis Mount
Orientation Horizontal and Vertical
Product Status Active
Fuse Size 2.591" Dia x 10.374" L (65.8mm x 263.5mm)
Series -
For Use With/Related Products Class H(K), Class R Fuses
Voltage 250V