首页 / 陶瓷电容器 / HMK105B7152MVHFE
minImg
HMK105B7152MVHFE
Taiyo Yuden
型号:
HMK105B7152MVHFE
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 1500PF 100V X7R 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series M
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1500 pF