HMK325B7225KN-L
Taiyo Yuden
型号:
HMK325B7225KN-L
描述:
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series M
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2.2 µF