首页 / 针座,公插针 / HMTSW-102-23-T-S-135-RA
minImg
HMTSW-102-23-T-S-135-RA
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-102-23-T-S-135-RA
描述:
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.119" (3.02mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.135" (3.43mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C