首页 / 针座,公插针 / HMTSW-104-08-G-S-100
minImg
HMTSW-104-08-G-S-100
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-104-08-G-S-100
描述:
CONN HDR .100" 4POS
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 4
Contact Finish Thickness - Post 3.00µin (0.076µm)
Series Flex Stack, HMTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.330" (8.38mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.530" (13.46mm)