首页 / 针座,公插针 / HMTSW-104-10-L-S-465-NA
minImg
HMTSW-104-10-L-S-465-NA
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-104-10-L-S-465-NA
描述:
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.465" (11.81mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 4
Contact Finish Thickness - Post -
Series Flex Stack, HMTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.265" (6.73mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.830" (21.08mm)