首页 / 针座,公插针 / HMTSW-105-07-G-S-200
minImg
HMTSW-105-07-G-S-200
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-105-07-G-S-200
描述:
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 5
Contact Finish Thickness - Post 3.00µin (0.076µm)
Series Flex Stack, HMTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.130" (3.30mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.430" (10.92mm)