首页 / 针座,公插针 / HMTSW-105-24-L-S-215
minImg
HMTSW-105-24-L-S-215
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-105-24-L-S-215
描述:
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.215" (5.46mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 5
Contact Finish Thickness - Post -
Series Flex Stack, HMTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.165" (4.19mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.480" (12.19mm)