首页 / 针座,公插针 / HMTSW-107-24-L-D-240
minImg
HMTSW-107-24-L-D-240
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-107-24-L-D-240
描述:
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.240" (6.10mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 14
Contact Finish Thickness - Post -
Series Flex Stack, HMTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.140" (3.56mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.480" (12.19mm)