首页 / 针座,公插针 / HMTSW-112-07-G-S-024
minImg
HMTSW-112-07-G-S-024
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-112-07-G-S-024
描述:
CONN HDR .100" 12POS
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.024" (0.61mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 12
Contact Finish Thickness - Post 3.00µin (0.076µm)
Series Flex Stack, HMTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.306" (7.77mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.430" (10.92mm)