首页 / 针座,公插针 / HMTSW-113-23-T-D-240
minImg
HMTSW-113-23-T-D-240
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-113-23-T-D-240
描述:
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.240" (6.10mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 26
Contact Finish Thickness - Post -
Series Flex Stack, HMTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.105" (2.67mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.445" (11.30mm)