首页 / 针座,公插针 / HMTSW-128-07-T-S-130-RA-021
minImg
HMTSW-128-07-T-S-130-RA-021
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-128-07-T-S-130-RA-021
描述:
CONN HEADER R/A 28POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.119" (3.02mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.130" (3.30mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C