首页 / 针座,公插针 / HMTSW-136-22-LM-D-435
minImg
HMTSW-136-22-LM-D-435
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-136-22-LM-D-435
描述:
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.435" (11.05mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 72
Contact Finish Thickness - Post -
Series Flex Stack, HMTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.095" (2.41mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.630" (16.00mm)