首页 / 针座,公插针 / HMTSW-209-12-S-Q-225-LA
minImg
HMTSW-209-12-S-Q-225-LA
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-209-12-S-Q-225-LA
描述:
CONN HEADER VERT 18POS 5.08MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features -
Pitch - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Length - Mating 0.225" (5.72mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 18
Contact Finish Thickness - Post -
Series Flex Stack, HMTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.200" (5.08mm)
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.705" (17.91mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 1.030" (26.16mm)