首页 / 针座,公插针 / HMTSW-216-09-T-D-100-RA
minImg
HMTSW-216-09-T-D-100-RA
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-216-09-T-D-100-RA
描述:
CONN HEADER R/A 32POS 5.08MM
用户指南
Insulation Height 0.240" (6.10mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Length - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 32
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)