首页 / 针座,公插针 / HMTSW-216-12-G-Q-225-RA
minImg
HMTSW-216-12-G-Q-225-RA
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-216-12-G-Q-225-RA
描述:
CONN HEADER R/A 32POS 5.08MM
用户指南
Insulation Height 0.319" (8.10mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Length - Mating 0.225" (5.72mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 32
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Finish Thickness - Post 3.00µin (0.076µm)
Series Flex Stack, HMTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.200" (5.08mm)