首页 / 针座,公插针 / HMTSW-217-08-G-Q-340
minImg
HMTSW-217-08-G-Q-340
Samtec Inc.
型号:
HMTSW-217-08-G-Q-340
描述:
CONN HEADER VERT 34POS 5.08MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Length - Mating 0.340" (8.64mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 34
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Finish Thickness - Post 3.00µin (0.076µm)
Series Flex Stack, HMTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.200" (5.08mm)
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.090" (2.29mm)
Shrouding Unshrouded
Mated Stacking Heights -
Package Bulk
Overall Contact Length 0.530" (13.46mm)