HPC 4018NF-3R3M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
型号:
HPC 4018NF-3R3M
封装:
1616
描述:
3.3 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1616
Ratings -
DC Resistance (DCR) 650mOhm
Series HPC4018NF
Inductance 3.3 µH