HPC1/2C123K
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
HPC1/2C123K
封装:
Axial
描述:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient -900/ -1900ppm/°C
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 12 kOhms
Series HPC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W