HPC1C680K
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
HPC1C680K
封装:
Axial
描述:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient -600/ -1500ppm/°C
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 Ohms
Series HPC
Power (Watts) 1W