首页 / 微控制器 / HPC46003V20/NOPB
minImg
HPC46003V20/NOPB
Texas Instruments
型号:
HPC46003V20/NOPB
封装:
68-PLCC (25.13x25.13)
描述:
IC MCU 16BIT ROMLESS 68PLCC
用户指南
Core Processor HPC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 20MHz
Program Memory Type ROMless
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 52
Peripherals PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type External
Supplier Device Package 68-PLCC (25.13x25.13)
EEPROM Size -
Series HPC™
Package / Case 68-LCC (J-Lead)
Core Size 16-Bit
Mfr Texas Instruments
Connectivity Microwire/Plus (SPI), UART/USART
Program Memory Size -
Package Tube
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V