HPK600K5000R
Vishay Huntington Electric Inc.
型号:
HPK600K5000R
描述:
RES CHAS MNT 5K OHM 10% 600W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.280" (32.50mm)
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 2.560" L x 2.362" W (65.00mm x 60.00mm)
Product Status Obsolete
Mounting Feature Flanges
Resistance 5 kOhms
Series HPK600
Power (Watts) 600W