HPW-02-04-T-S-550-145
Samtec Inc.
型号:
HPW-02-04-T-S-550-145
品牌:
Samtec Inc.
描述:
.200" POWER BOARD STACKER
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 2
Color Black
Length - Post (Mating) 0.145" (3.683mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.785" (19.939mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series HPW
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.550" (13.970mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)