HPW-08-04-T-S-380-250-VS-P
Samtec Inc.
型号:
HPW-08-04-T-S-380-250-VS-P
Number of Rows 1
Number of Positions 8
Color Natural
Length - Post (Mating) 0.250" (6.350mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin -
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series HPW
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.380" (9.652mm)