HQ0402H3N8CT01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
HQ0402H3N8CT01
封装:
01005
描述:
FIXED IND 3.8NH 270MA 1 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 11 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 01005
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Series HQ-H
Inductance 3.8 nH
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 9.7GHz