HQ0603Q3N5BT01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
HQ0603Q3N5BT01
封装:
0201
描述:
FIXED IND 3.5NH 500MA 170MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 20 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.017" (0.42mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Series HQ-Q
Inductance 3.5 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 7GHz